مرتبط با : دلنوشته , 

سلام دوستان عزیز
بابت تاخیرچند روزه عذر می خوام، راستش از یه طرف حوصله زیادی نمانده و از یه طرف هم وقت نمی کنم یه چیزی بنویسم، ولی همانطورکه قول داده بودم با مطلبی در مورد فیلمهای صداوسیما در ماه مبارک، باید به قولم وفا می کردم و می نوشتم.
به قول حضرت امام که فرمودند سالها می گذرد و انتظار فرج از نیمه خرداد کشم، ما هم برای ماه مبارک انتطار می کشیم و در شوق این هستیم که به غیر از سختی و شیرینی هایی روزه گرفتن، افطاری دوری هم بنشینم و دلخوشی داشته باشیم با خانواده، در این بین هم جعبه جادویی مهمان به علاوه یک این جمع می باشد. هر سال که ماه مبارک می شود صدا و سیما برحسب عادت به پخش سریالهایی با عناوین مختلف می پردازد، و ما نیز به عنوان عضوی از این جامعه یکی از ناظران این فیلمها در آغاز هستیم، اما نمی دانم چی می شود که با گذشت دو سه روز از دیدن فیلمها دیگر حتی نای نشستن و تحمل این سریالها در مجال انسان نمی گنجد؛ علاوه بر این نه تنها نگاه نمی کنم هزارتا بدوبیراه و هر چی که از دهن در میاد نثار فیلم و اعوان و انصارش می کنم.
آنطور که یادم میاد، حضرت امام از صداو سیما تعبیری به نام دانشگاه داشته اند. خوب خاصیت دانشگاه و یا یک مرکز علمی این است که حداقل یک نکته ی آموزنده و به درد بخور را به خورد محصل و عنصر خود بدهد، حال اگر بیاییم به صداو سیما بنگریم و فقط در رشته مثلا فیلم وسریال تحصیل کنیم همون اول انصراف می دم، دلیلش هم مثل روز روشن است. اما من از باب اینکه خالی از فیض نباشد مجلسمون، دوباره باب ناله را باز می کنم.البته اینم بگم تحلیل نیست اینا، فقط یه اشاره کلی و گذرا هست.
ماه مبارک امسال شاهد پخش فیلمهایی مثل «خداحافظ بچه»، «چمدان» هستیم. فیلمهایی که هیچگونه جذابیت و بار معنایی خاصی ندارند و تنها ایجاد و باب کردن فرهنگهای غلط و دمده می باشد. خدایی این فیلم خداحافظ بچه چی رو می خواد بگه، می خواد بگه آقاجان اگر فرزند نداری راهش اینه که بری هرجایی که بچه بود بدزدی و بیاری نگه داری، فرق نمی کنه که بذونی از کجا دزدیده ای یا ندونی؟ و یا فیلم چمدان انصاافا کجاش حرف خوب داره؟ به غیر از اینکه نشون بده که یک جامعه( چون فیلم ایرانی است و طبیعتا با جامعه ایرانی کار دارد) نشان می دهد که مردم آن جامعه به قدری بدبخت و ذلیل هستند و از ایمان کمی برخوردار هستند که حاضرند حتی ایمان خود را ببازند و به پول و زرو زیور عاشق شوند تا آن را به دست بیاورند. علاوه بر این مردمی که حاضرند حتی برای رسیدن به مقصد شوم به رذایل دیگری همچون دروغ و تهمت و سوءظن و ... مبتلا شوند.

آیا این بود مطالبات بنیانگذار نهضت و امام خامنه ای از صداوسیما، آیا با این برنامه ها می شود از دانشگاه جعبه جادویی نیرویی تربیت کرد که حداقل در باب احترام الگو و نمونه شود، به استی چرا ینگونه می شود؟ اشکال از کجاست؟ نیرو با اینها تربیت می شود؟
بی خود است که بیاییم و فیلمهای غیرایرانی را تخریب کنیم، و یا تمجید بکنیم، باباجان تمجید هم می کنی تمجید الکی نکن، حداقل یاد بگیر ببین چگونه طرح میریزن و مخاطبو پای تلویزیون می نشونند، هرچند هدفشون هم شوم باشد.
آقا جان اینگونه نمی شود، مثل پارسال نشه که یک پسر بچه بعد از دیدن این فیلمها رفت خودشو به دار آویخت، امسال هم بعد از اتمام فیلمها مردم برن از جاهای مختلف بچه بدزدند. آقاجان مسوولیت دارد، بلد نیستی و برنامه نداری فیلم نذار، چرا می خوای فقط وقت برنامه هاتو کامل کنی؟
آقای صداسیما به خودت بیا، همه دارن پیشرفت می کنن، یه برنامه درست حسابی بذار، بلد نیستی اینقدر حرص نده، و از این بیشتر بلد نیستی تعطیل کن.
جامعه ما دروغگو و دزد نمی خواد، جامعه ما نیروی انسانی به دردبخور می خواد، الکی مردم را سرگرم نکنید، جامعه با اینجور فیلما فرهنگ دار نمی شود.
به خود بییایید یه کم...
خواستید شما هم یه نظری بگید در مورد سریالهای ماه مبارک.