مرتبط با : دلنوشته , 

حضرت امام خمینی (ره): مساجد سنگر است، سنگرها را پر کنید.
از بچگی این جمله رو خیلی شنیدیم، تو خیلی جاهاه هم دیدیم، رو دیوارا، جلد دفترای چهل برگ،60برگ و...(یه نکنه داخل پرانتز: الان روجلد دفترا و کیفا چیا نقش بسته؟؟؟؟)
چند روز پیش تو شهرستان از جلوی مساجد که رد میشدم، یه بنری دیدم با این عنوان که این مساجد در ایام تعطیلی نوروز دایر می باشد. کلی خنده ام گرفت، گفتم خدایا چه دورانی شده که مسجد شده مثل یک محل اداری که بعضی وقتا باز میشه، بعضی وقتا بسته میشه و...؟؟؟


انصافا یعنی چه؟ مایی که نمود عینی این جمله امام را در دوران جبهه و جنگ به وضوح دیده ایم، چه بلایی سرمان آمده که الان مساجد باید به این وضع بیاد؟
نمیدونم اهل مسجدید یا نه، ولی خداوکیلی تو مساجد نه جوونا راحت می تونن فعالیت داشته باشن و نه راحت می تونن عبادتی و ... انجام بدن، مخصوصا این هیئت امنای مساجد که به اصطلاح ما آذری زبان ها کُد بِیین( چیزی تو کله شون نمیره) هستن و نمیذارن کاری رو انجام داد و مثل خوابگاهها میگن آقا وقت تخلیه هست و چراغ خاموشی میزنن، و یا امثال اینا...
بیایید ارزش مساجد را بالا ببریم، نذاریم سنگرهامون خراب بشه، محکم ترش کنیم، با حضورمون، با مبارزه با کوته فکری نادانان، با کج اندیشی مسولین مساجد،بافعالیتهای فرهنگیمون و...